27 kwietnia, 2021 #Muzyka

Jaka muzyka najlepsza do snu?

Muzyka działa na mózg człowieka w niesamowity sposób: usprawnia jego pracę, uspokaja procesy myślowe i porządkuje je, wreszcie: potrafi wprowadzić człowieka w stan przyjemnego rozluźnienia, tak potrzebnego przed położeniem się spać. Muzyka umie więc ułatwić zasypianie, jaką więc muzykę do snu powinniśmy wybrać?

Muzyka do snu: jaka powinna być?

Dobierając muzykę do snu, pamiętajmy o tym, że powinna to być muzyka, która się nam najzwyczajniej w świecie podoba, ale z pewnym zastrzeżeniem: warto, aby dobierać bardziej spokojne dźwięki, kojące powolne, rytmiczne. Wtedy to fale mózgowe zachowują się nieco inaczej niż w przypadku słuchania głośnej, energetycznej, szybkiej i gwałtownej muzyki. Taki rodzaj dźwięków bardziej mózg pobudza, niż usypia.

Jeśli jednak zasypiamy jak dzieci, słuchając death metalu, a Chopin nas drażni, wtedy oczywiście dostosowujemy rodzaj muzyki do osobistych preferencji, miejmy jednak wcześniej wspomniane czynniki na uwadze.

Jak słuchać?

Muzyka do snu, jak sama nazwa podpowiada, powinna być słuchana przed snem. Jak powinna wyglądać zatem taka sesja?

  • Należy położyć się do łóżka, wyłączyć wszystkie niepotrzebne urządzenia rzucające światło niebieskie, zasłonić zasłony.
  • Nałożyć słuchawki na uszy i włączyć ulubiony rodzaj muzyki.
  • Wsłuchać się w muzykę płynącą ze słuchawek bądź odtwarzacza i dać myślom swobodnie płynąć.
  • Gdy poczujemy senność, możemy muzyki słuchać dalej i zasypiać z nią na uszach, możemy również zdjąć słuchawki i zapaść w sen.

Cała sesja powinna trwać co najmniej pół godziny. To idealny czas, aby odpowiednio przygotować się na zdrowy spokojny sen.

You Might Be Interested In